HOKA ONE ONE CLIFTON 4 review

 
 
 
Home > Blog > Tests and reviews > HOKA ONE ONE CLIFTON 4 review
 

HOKA ONE ONE CLIFTON 4 review

Milí bežci a bežkyne,

radi sa s vami podelíme o recenziu na tenisky HOKA ONE ONE CLIFTON 4, ktorú sme prednedávnom dostali od nášho zákazníka a skvelého trailového ultrabežca, člena SLOVAK ULTRA TRAIL TEAMu, Erika Hübnera.

HOKA ONE ONE CLIFTON 4

Na asfalt používam (už druhé) CLIFTON 4 od značky HOKA ONE ONE. Perfektne odpružené, ľahučké a s neskutočným zachovaním energie v procese od dopadu po odraz. Napriek svojej mohutnosti som ich brával nielen na dlhé a tempové behy, ale aj na preteky, kde často v pohode obstáli v konkurencii so všelijakými závodnými špeciálkami. Zabehol som si s nimi aj svoje maximum na okruhovej 6-hodinovke, kde som v relatívne psom počasí odkrúžil 75 kilometrov a chodidlá zostali ako jediné z celého môjho tela v pohode. Prvý pár som mal v čiernej farbe, takže som ich ako jedny z mála povýšil na topánky vhodné aj na bežné nosenie.

    

HOKA ONE ONE CLIFTON 4 (vľavo nové 100 km, vpravo staré 2000 km)

Po cca 2000 kilometroch už zvršok nie je ako nový, po stranách v časti malíčkov sa mierne roztrhli, nebadám to však zatiaľ na funkčnosti, iba na vzhľade, čo mi vôbec neprekáža. Druhý pár má asi 1000 km a zatiaľ bez známky poškodenia. Tlmiaca časť podrážky je zatiaľ u oboch v dobrom stave, i keď pri staršom páre je už badateľné mierne zošliapanie. Brávam ich preto už len na kratšie výbehy do 20 km a na dlhšie veci používam novší pár.

Detail mierneho natrhnutia zvršku, ktorý však zatiaľ neuberá na funkčnosti

     

podrážka HOKA ONE ONE CLIFTON 4 po 2000 km           podrážka HOKA ONE ONE CLIFTON 4 po 1000 km

Pri tejto značke ešte musím podotknúť, že ma veľmi potešila jednotnosť kopyta, na ktoré šijú svoje topánky. To znamená, že ak napíšu, že je topánka neutrál a že má veľkosť 45 a 1/3, môžem si byť istý, že mi bude sedieť, hoci som ju ani nemal na nohe. Pre výber správneho modelu a samozrejme aj veľkosti je nutné ísť do kamenného obchodu. Ja som si všetky spomínané topánky vyskúšal aj kúpil v obchode RunningPro, kde (to je obrovská devíza) pracujú zanietení bežci a vedia parádne poradiť, usmerniť a aj pokecať o behaní.

napísal: Erik Hübner

Ak ťa zaujíma aj Erikova recenzia na trailový model tenisky HOKA ONE ONE MAFATE SPEED 2, prečítaj si aj jeho prvú časť